Trasy

 Którą trasę wybierasz?

Kliknij obrazek lub menu na lewej stronie dla uzyskania szczegółowej informacji.

 A. Trasa Błyskawiczna wizyta - 9 dni

Dla tych z ograniczonym czasem. Zwiedzisz Windhoek, Swakopmund i wybrzeże, piaszczyste wydmy i Sossusvlei. Spędzisz także kilka dni w Parku Narodowym Etosha.

 Route A Storm Visit

 B. Trasa Główne atrakcje - 14 dni

Ta wyprawa zabierze Cię w najbardziej atrakcyjne miejsca Namibii. Zamek Duwisib, Sossusvlei i wybrzeże Atlantyku z Cape Cross. Po wizycie w Parku Narodowym Etosha przez kilka dni podążamy w poszukiwaniu Buszmenów. Następny przystanek to Płaskowyż Waterberg i powrót do Windhoek.

Route B Hoogtepunten

 C. Trasa Centralna - 21 dni

Przepiękna trasa, w czasie której mamy wiele atrakcji. Droga prowadzi przez Hardap Dam i zamek Duwisib do Sossusvlei i wybrzeża Atlantyku włącznie z Cape Cross. Następnie jedziemy do Opuwo, gdzie żyją ludzie z plemienia Himba, po czym kierujemy się do Cheetah Farm (Farma Gepardów). Przez kilka dni zwiedzamy Park Narodowy Etosha, po czym jedziemy na tereny zamieszkałe przez Buszmenów. Następny przystanek to Płaskowyż Waterberg i powrót do Windhoek.

 

Route C Central

 D. Trasa All-in-One - 22 dni

Via the Kalahari and Quiver Tree Forest you will travel to one of the biggest canyons in the world, the Fish River Canyon, where you will stay for two days. After a visit to Aus with its wild horses and Lüderitz with its famous ghost town Kolmanskop, you will visit the red sand dunes and beautiful scenery of the Sossusvlei and Namib Naukluft NP. Before you go to Damaraland, you will visit the coast where different species of dolphins, seals (Cape Cross) and whales can be found. From there you are heading to Brandberg and Damaraland where you will find the petrified forest and the famous Bushmen rock paintings. In the wild northern part of Namibia you will meet the indigenous Himba and Zemba tribes, who still live a very traditional life. The cheetah farm is the next place to visit, before going to the well known Etosha NP. You will stay for three full days is Etosha before going south again. Before you will go back to Windhoek again, you will also visit the Water Plateau NP with its great scenery. You will have another relaxing day before ending your unforgettable holiday in Namibia!

 

Route D All-in-One

 E. Trasa Combi Botswana - 25 dniNew

This route combines Namibia with Botswana. You will visit the red sand dunes of the Sossusvlei. Via the Atlantic coast you will go to Damaraland. A couple of days in Etosha NP are included. Then the route continues to the beautiful Caprivi strip. In this area you will see different animals such as the water buffalo, hippos, crocodiles and many more birds. Also the less-visited parks Mudumu and Mamili are worth a visit. You will cross the border to Botswana, to Chobe NP. From here you can make a (guided) day trip to the Victoria Falls in Zimbabwe or Zambia. Via the Makgadikgadi Pans you will travel to Maun, from where you can explore the Okavango Delta and Moremi NP! Through the Kalahari, where you can meet the Bushmen you will travel back to Windhoek.


 

Route E Combi Botswana

 F. Trasa Przez Granice - 28 dni

Wspaniała wyprawa z wizytą w Parku Narodowym Chobe w Botswanie. Na życzenie, w grę może wchodzić nawet jednodniowa wycieczka do Wodospadów Wiktorii w Zambii, czy Zimbabwe. Trasa ta zaczyna się od zwiedzenia zamku Duwisib, Sossusvlei i wybrzeża Atlantyku. Po Cape Cross podróżujemy przez Brand Berg do Opuwo, gdzie żyją ludzie z plemienia Himba. Następnie zmierzamy do Farmy Gepardów. Po kilkudniowej wizycie w Parku Narodowym Etosha, odwiedzamy Buszmenów, dalej jedziemy do pięknego Caprivi Strip. W tej części Delty Okavango żyje wiele gatunków zwierząt, które nie występują w pozostałej części Namibii, takie jak hipopotamy i krokodyle. Najlepiej zwiedzać ten obszar łodzią. Następnego dnia udajemy się na zachód i przekraczamy granicę z Botswaną, by spędzić kilka relaksujących dni w Parku Narodowym Chobe. Stąd można zorganizować jednodniową wycieczkę do Wodospadów Wiktorii. W drodze powrotnej zwiedzamy mniej uczęszczane parki narodowe Mamili i Mudumu. Następnie jedziemy na południe i przez Rundu docieramy do Płaskowyżu Waterberg, po czym wracamy do Windhoek.

 

 

Route F Cross Border

 G. Trasa All Round - 28 dni

Zobaczysz wszystkie piękne miejsca w Namibii. Na południu odwiedzisz Kanion Rzeki Fish i Luderitz z pobliskim miastem-widmem Kolmanskop. Następnie przejeżdżamy Sossusvlei i przez wybrzeże, zanim obierzemy inny kierunek do dziewiczej i dzikiej północy. Spotkamy tam ludzi Himba i imponujące Wodospady Epupa (4X4 wyłącznie). Po zobaczeniu tej części „prawdziwej” Afryki, jedziemy na południe odwiedzić Farmę gepardów. Przez kilka dni zwiedzamy Park Narodowy Etosha, po czym jedziemy na tereny zamieszkałe przez Buszmenów. Następny przystanek to Płaskowyż Waterberg i powrót do Windhoek.

 

Route G All Round