pasemka

Route B Adobe download EN

B. Trasa - Główne atrakcje: 14 dni

Dzień

Cel podróży

Opis

Zdjęcie

0

Wyjazd

 

 

1

Windhoek

Zabierzemy Cię z międzynarodowego lotniska i przewieziemy do miejsca zakwaterowania w centrum miasta. Reszta dnia – czas na wypoczynek.

Christus Kirche Windhoek

2

Sossusvlei

Jednym z najatrakcyjniejszych momentów Twoich wakacji jest wizyta w Sossusvlei, gdzie zobaczysz ogromne wydmy z czerwonego piasku. Wschód i zachód słońca są magiczne. 

Sossusvlei

3

Sossusvlei

4

Wybrzeże

Dziś jesteś na wspaniałym wybrzeżu Atlantyku, pełnym kotików afrykańskich, pelikanów, delfinów, a także pingwinów. Plaża przechodzi łagodnie w pustynię z ogromnymi piaszczystymi wydmami.

Atlantic Coast

5

Wybrzeże

Przebywasz w starym niemieckim miasteczku z oryginalnymi utrzymanymi w starej niemieckiej tradycji barami. Za miastem można zobaczyć welwiczję, szczególną roślinę pustyni, która ma tylko dwa liście i może żyć aż do 1000 lat.

Swakopmund Hotel

6

Cape Cross

Cape Cross jest znany z koloni kotików afrykańskich. Żeby je znaleźć na brzegu, można po prostu kierować się słuchem i węchem. Naszym oczom ukaże się niezliczone stado zajmujące tereny przybrzeżne po horyzont. Na obszarze Brandberg możemy odnaleźć starożytne malowidła naskalne “white lady of the Brandberg”. Kanion Numas ma swoje malowidła naskalne oraz źródła. 

Seal at Cape Cross
San Drawing

7

Farma gepardów

Na farmie w pobliżu Kamanjab, właściciel trzyma uratowane z różnych opresji gepardy. W pobliżu domu znajdują się oswojone gepardy, które można dotknąć. Na ogromnym obszarze z dala od domu jest ich dużo więcej. Nie są oswojone. Można wybrać się na wycieczkę z właścicielem i karmić je, co na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem.

Cheeta Farm

8

NP Etosha

Park Narodowy Etosha ma do zaoferowania wszystko. Występują tu wszystkie duże drapieżniki: lwy, gepardy, lamparty, hieny i likaony. Na pewno uda nam się zobaczyć słonie afrykańskie, antylopy, guźce, strusie afrykańskie i wiele innych zwierząt. W ciągu dnia można zwiedzać park jeżdżąc samochodem niezliczonymi drogami. Wieczorem można spotkać zwierzynę w pobliżu miejsca zakwaterowania przy wodopoju, który jest podświetlany. 

Elephant in Etosha NP
Giraffe in Etosha NP

9

NP Etosha

10

Buszmeni

Z miejsca zakwaterowania można będzie wybrać się na piesze safari z miejscowymi Buszmenami. Poznamy ich kulturę i zwyczaje.

Bosjesman

11

Płaskowyż Waterberg

Płaskowyż Waterberg, utworzony z piaskowca, jest położony 150 m ponad otaczający teren. Występuje tu ogromna różnorodność drzew i roślin krzewiastych. Ponadto, jest to znane miejsce występowania zagrożonych gatunków zwierząt, takich jak: antylopy końskiej, antylopy szablorogiej, czarnego i białego nosorożca. Jest tu także wiele szlaków do odbywania pieszych wędrówek.

Rhino
Roller

12

Windhoek

Windhoek jest bardzo ładnym miastem, warto pochodzić jego ulicami, zrobić zakupy, zwiedzić muzea lub kupić ostatnie pamiątki. Jest to także świetna okazja, by zakończyć wakacje w jednej z wielu miłych restauracji.

Parlement in Windhoek

13

Windhoek

Wyjazd z Windhoek.

 

14

Przyjazd do domu