Klimat


W czasie miejscowej zimy (maj-wrzesień) przeciętne temperatury są między 18 i 25°C. Nocą temperatura może spadać do zera, spadki poniżej zera nie są rzadkie. Podczas lokalnego lata przeciętne temperatury kształtują się na poziomie 20-34°C, ale na dalekiej północy temperatury w okolicy 40°C nie są niezwykłe. Na wybrzeżu wpływ ma zimny Prąd Benguelski płynący od Antarktydy, który stabilizuje temperaturę między 15 i 25°C. Nocą zazwyczaj pojawia się mgła. Pora deszczowa zaczyna się w październiku i kończy w kwietniu.

W tym okresie mogą występować ulewne deszcze, które są przyczyną powstania okresowych rzek. Często po ustaniu takiego deszczu świeci słońce. Wilgotność względna powietrza w Namibii jest zwykle bardzo niska.

 

Wheather Namibia

Het regenseizoen loopt van december tot eind maart. In deze periode kunnen er hevige regenbuien vallen, welke rivieren en stromen doet ontstaan. Na zo een heftige regenbui komt de zon vaak al snel weer tevoorschijn. Buiten deze buien om is de luchtvochtigheid in Namibië over het algemeen erg laag.

Namibie: Penguis