centralny

Route C Adobe download EN

C. Trasa Centralna - 21 dni

Dzień

Cel podróży

Opis

Zdjęcie

0

Wyjazd

 

 

1

Windhoek

Zabierzemy Cię z międzynarodowego lotniska i przewieziemy do miejsca zakwaterowania w centrum miasta. Reszta dnia – czas na wypoczynek.  

Christus Kirche in Windhoek

2

Kalahari

Pierwsze spotkania z afrykańską przyrodą. Hardap Dam jest parkiem narodowym o małej powierzchni, położonym w pobliżu wielkiego jeziora. Występują tu antylopy różnych gatunków, zebry, strusie, także kilka nosorożców. Bardzo piękny park na początek wyprawy. 

Ostrich at Hardap Dam NP

3

Zamek Duwisib

Masywny niemiecki zamek stoi pośrodku niczego. Warto zobaczyć jego wnętrza, poczuć atmosferę ciszy i spokoju wokół oraz wspaniałej otaczającej przyrody. Zachód słońca jest niesamowity.

Tower of Duwisob Castle

4

Sossusvlei

Jednym z najatrakcyjniejszych momentów Twoich wakacji jest wizyta w Sossusvlei, gdzie zobaczysz ogromne wydmy z czerwonego piasku. Wschód i zachód słońca są magiczne. 

Dead Vlei

5

Sossusvlei

6

Wybrzeże

Dziś jesteś na wspaniałym wybrzeżu Atlantyku, pełnym kotików afrykańskich, pelikanów, delfinów, a także pingwinów. Plaża przechodzi łagodnie w pustynię z ogromnymi piaszczystymi wydmami.  

Atlantic Coast

7

Wybrzeże

Przebywasz w starym niemieckim miasteczku z oryginalnymi utrzymanymi w starej niemieckiej tradycji barami. Za miastem można zobaczyć welwiczję, szczególną roślinę pustyni, która ma tylko dwa liście i może żyć aż do 1000 lat.  

Swakopmund Hotel

8

Cape Cross

Cape Cross jest znany z koloni kotików afrykańskich. Żeby je znaleźć na brzegu, można po prostu kierować się słuchem i węchem. Naszym oczom ukaże się niezliczone stado zajmujące tereny przybrzeżne po horyzont. Na obszarze Brandberg możemy odnaleźć starożytne malowidła naskalne “white lady of the Brandberg”. Kanion Numas ma swoje malowidła naskalne oraz źródła.

Seal at Cape Cross
San Drawing

9

Twijfelfontein

Także tutaj w Twijfelfontein (źródło niepewności) możemy znaleźć naskalne malowidła Buszmenów. Po drodze oglądamy coraz więcej “prawdziwej” Afryki.

Local Lady

10

Damaraland

Wspaniała wycieczka do innego niemieckiego fortu w Damaraland, który jest położony wśród tradycyjnych chat afrykańskich. W cieniu fortu możemy zakosztować chłodnego napoju lub zjeść posiłek w przytulnym barze. Możliwe, że ludzie z okolicznej wioski zechcą zaśpiewać coś miejscowego dla nas.

Camping at the Fort

11

Himba

Dziś podróżujemy przez Kakaofield. Północ Namibii jest fascynująca i wydaje się niezmieniona przez ostatnie setki lat. Świadczą o tym tradycyjne wioski ludu Himba z ludźmi ubranymi w tradycyjne stroje, które dla nas będą wyglądać jak z innej planety. Także tutaj zobaczymy kobiety z plemienia Herero noszące tradycyjne stroje wiktoriańskie.

Traditional Himba Man

12

Himba

Każdy turysta w tym regionie przyciąga wzrok tubylców i ich zainteresowanie. Dzień wypoczynku. Odwiedzamy miejscową wioskę Himba, rozmawiamy z tymi interesującymi ludźmi lub po prostu spacerujemy po miasteczku.

Himba Woman with baby

13

Farma gepardów

Na farmie w pobliżu Kamanjab, właściciel trzyma uratowane z różnych opresji gepardy. W pobliżu domu znajdują się oswojone gepardy, które można dotknąć. Na ogromnym obszarze z dala od domu jest ich dużo więcej. Nie są oswojone. Można wybrać się na wycieczkę z właścicielem i karmić je, co na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem. 

Cheeta Farm

14

NP Etosha

Park Narodowy Etosha ma do zaoferowania wszystko. Występują tu wszystkie duże drapieżniki: lwy, gepardy, lamparty, hieny i likaony. Na pewno uda nam się zobaczyć słonie afrykańskie, antylopy, guźce, strusie afrykańskie i wiele innych zwierząt. W ciągu dnia można zwiedzać park jeżdżąc samochodem niezliczonymi drogami. Wieczorem można spotkać zwierzynę w pobliżu miejsca zakwaterowania przy wodopoju, który jest podświetlany. 

Elephant in Etosha NP
Giraffe in Etosha NP

15

NP mEtosha

16

NP Etosha

17

Buszmeni

Z miejsca zakwaterowania można będzie wybrać się na piesze safari z miejscowymi Buszmenami. Poznamy ich kulturę i zwyczaje.

Bosjesman

18

Płaskowyż Waterberg

Waterberg Plateau is een zandstenen plateau wat 150 m uitsteekt boven het landschap. De verschillende boomsoorten en savanne bosjes maken het mooie plek om te vertoeven. Te meer omdat het park ook nog eens bekend staat om zijn bijzondere en bedreigde diersoorten, zoals de sabelantilope, de roanantilope en de zwarte en witte neushoorn. Tevens zijn er verschillende korte wandelroutes.

Rhino
Roller

19

Windhoek

Windhoek jest bardzo ładnym miastem, warto pochodzić jego ulicami, zrobić zakupy, zwiedzić muzea lub kupić ostatnie pamiątki. Jest to także świetna okazja, by zakończyć wakacje w jednej z wielu miłych restauracji.

Parlement in Windhoek

20

Windhoek

Wyjazd z Windhoek.

 

21

Przyjazd do domu